Roleplay Nedir?

Çevrimiçi oyuncularla etkileşimde bulunabileceğiniz ve sanal bir hayat yaşayabileceğiniz moddur. Kişi gibi davranmalısınız ve oyun içinde Role Play hakkında konuşamazsınız. Hayalinizde canlandırdığınız bir karakteri oyun içerisinde canlandırabilirsiniz. Polis, iş adamı, haydut, avukat, yargıç veya il-legal bir mafya babası, çete lideri, suikastci, kiralık katil ve daha birçok şey olabilirsiniz. Yaralandığınız takdirde hastaneye gitmeniz gerekecek gibi gerçek hayattaki özellikler bulunmakta. Ayrıca bir polis olmak ya da avukat olmak için yasalar hakkında bilgi sahibi olmalısınız, kazanarak ya da insanları dolandırarak para kazanabilirsiniz . Ödeme yapabileceğiniz kişilerin belirli paypal kimlikleri de vardır ve araç satın alabilirsiniz. Çok detaylı ve gerçek hayatta olan her şey oyunun içinde var. Polislik, başkalarının sahip olmadığı birkaç güce sahiptir. Polis ayrıca sizi tutuklayabilir ve hapse gönderebilir ve para cezası verebilir.

Neden Roleplay ?

Tek kelimeyle zevk. Eglenceli olabilecek bir deneyim yasamak istegi, oynamis oldugumuz karakteri daha fazla yasayarak canlandirmak ve onun ozelliklerine uygun sekilde davranmak, konusmak, tavir almak; fazlasiyla zevk verici bir duygu olacaktir. Okudugumuz bir kitaptaki, veya izlemis oldugumuz bir filmdeki karakteri canlandirmak istemisizdir buyuk ihtimalle; en azindan onun yerinde olmak, yaptiklarini yapabilmek, vb. isteklerimiz olmustur. Roleplaying yaparak da bir nevi bu istegimize uygun olarak oynamis oldugumuz karakterin yerine gecmis oluyoruz.

Me – Do Açıklaması Ve Örnek Emote Kullanımı

"/Me"
 Emote komutudur. Bu komut karakterinizin eylemlerini belirtir ve baş harfi her zaman büyük yazılmalıdır. Noktalama işaretleri çok önemlidir, kesinlikle kullanılması gerektir.

Örnek
"/Me Sağ elini masada duran kaleme uzatarak kalemi hızlı bir şekilde kavrar."
"/Me Uzanmak üzere kendini yatağa yavaşça bırakır."
"/Me Sol elini arka beline uzatır ve teçhizat kemerinden job'unu çıkarır."

"/Do"
Bu komutu yapılmış olan eylemin sonucunu veya komutu yazan karakterin durumunu belirtir ve baş harfi her zaman büyük yazılmalıdır. Noktalama işaretleri çok önemlidir, kesinlikle kullanılması gerektir.

Örnek
"/Do Kalem sağ elindedir."
"/Do  Sağ elinde bir adet "Deagle" marka silah bulunmaktadır."
"/Do Karın tarafından bir kurşun yarası bulunmaktadır."

 

\n ?>