İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır . Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz


Konular - MechaniC
Sayfa: [1]
1

LOS SANTOS MEDİCAL DEPARTMEN BAŞVURU BELGESİ

[ - OOC BILGILER - ]

Adınız :

Soyadınız :

Yaşınız :

Doktor Rolü Yaptığınız Süre :

Günlük aktiflik süreniz :

Fivem saatiniz :


----------------------------------------------------

[ - GENEL DOKTORLUK SORULARI - ]


Soru ( 1 ) : Bir grup insan tarafından kaza yaptığı söylenilen bir hasta getirildi ve şahıs kolunun kırık olduğunu iddia ediyor.  Bu durumda ne gibi bir rol izlersin ?
Cevap :

Soru ( 2 ) : Hastaneye kanlar içerisinde baygın ve vücudunda çokça kurşun yarası olan birisi getirildi. Bu durumda ne gibi bir rol izlersin ?
Cevap :


[ - IC BİLGİLER - ]

Adınız :

Soyadınız :

Yaşınız :

Doktorluk Tecrübeniz :

Kısa Karakter Hikayeniz :
 

----------------------------------------------------

📌 Lütfen başvuru konusunda hiçbir LSMS personellerini rahatsız etmeyiniz.

📌 Başvurularınızı lütfen özenli bir şekilde doldurunuz.

⭐ Aşağıda bulunan Kod:Seç butonuna tıklayarak " LOS SANTOS MEDİCAL DEPARTMEN BAŞVURU BELGESİ'Nİ " hızlı bir şekilde kopyalayabilirsiniz. ⭐

Kod: [Seç]
[center][url=https://hizliresim.com/el2AKw][img]https://i.hizliresim.com/el2AKw.png[/img][/url][/center]
[center]

[size=12pt][b][color=red]LOS SANTOS MEDİCAL DEPARTMEN BAŞVURU BELGESİ[/color][/b][/size]

[size=12pt][b][ - OOC BILGILER - ][/b][/size]

[b][size=12pt]Adınız :

Soyadınız :

Yaşınız :

Doktor Rolü Yaptığınız Süre :

Günlük aktiflik süreniz :

Fivem saatiniz :[/size] [/b]

[size=12pt][b][color=black]----------------------------------------------------[/color][/b][/size]

[size=12pt][b][ - GENEL DOKTORLUK SORULARI - ][/b][/size]


[b][size=10pt][color=red]Soru ( 1 ) :[/color] Bir grup insan tarafından kaza yaptığı söylenilen bir hasta getirildi ve şahıs kolunun kırık olduğunu iddia ediyor.  Bu durumda ne gibi bir rol izlersin ?
[color=red]Cevap :[/color]

[color=red]Soru ( 2 ) : [/color]Hastaneye kanlar içerisinde baygın ve vücudunda çokça kurşun yarası olan birisi getirildi. Bu durumda ne gibi bir rol izlersin ?
[color=red]Cevap :[/color][/size][/b]

[size=12pt][b][ - IC BİLGİLER - ][/b][/size]
[b][size=10pt]
Adınız :

Soyadınız :

Yaşınız :

Doktorluk Tecrübeniz :

Kısa Karakter Hikayeniz :[/size][/b] 

[size=12pt][b][color=black]----------------------------------------------------[/color][/b][/size]

2
Rol Rehberleri / Roleplay Hakkında Bilgilendirme
« : Aralık 12, 2020, 07:06:53 ÖS »
Roleplay Nedir?

Çevrimiçi oyuncularla etkileşimde bulunabileceğiniz ve sanal bir hayat yaşayabileceğiniz moddur. Kişi gibi davranmalısınız ve oyun içinde Role Play hakkında konuşamazsınız. Hayalinizde canlandırdığınız bir karakteri oyun içerisinde canlandırabilirsiniz. Polis, iş adamı, haydut, avukat, yargıç veya il-legal bir mafya babası, çete lideri, suikastci, kiralık katil ve daha birçok şey olabilirsiniz. Yaralandığınız takdirde hastaneye gitmeniz gerekecek gibi gerçek hayattaki özellikler bulunmakta. Ayrıca bir polis olmak ya da avukat olmak için yasalar hakkında bilgi sahibi olmalısınız, kazanarak ya da insanları dolandırarak para kazanabilirsiniz . Ödeme yapabileceğiniz kişilerin belirli paypal kimlikleri de vardır ve araç satın alabilirsiniz. Çok detaylı ve gerçek hayatta olan her şey oyunun içinde var. Polislik, başkalarının sahip olmadığı birkaç güce sahiptir. Polis ayrıca sizi tutuklayabilir ve hapse gönderebilir ve para cezası verebilir.

Neden Roleplay ?

Tek kelimeyle zevk. Eglenceli olabilecek bir deneyim yasamak istegi, oynamis oldugumuz karakteri daha fazla yasayarak canlandirmak ve onun ozelliklerine uygun sekilde davranmak, konusmak, tavir almak; fazlasiyla zevk verici bir duygu olacaktir. Okudugumuz bir kitaptaki, veya izlemis oldugumuz bir filmdeki karakteri canlandirmak istemisizdir buyuk ihtimalle; en azindan onun yerinde olmak, yaptiklarini yapabilmek, vb. isteklerimiz olmustur. Roleplaying yaparak da bir nevi bu istegimize uygun olarak oynamis oldugumuz karakterin yerine gecmis oluyoruz.

Me – Do Açıklaması Ve Örnek Emote Kullanımı

"/Me"
 Emote komutudur. Bu komut karakterinizin eylemlerini belirtir ve baş harfi her zaman büyük yazılmalıdır. Noktalama işaretleri çok önemlidir, kesinlikle kullanılması gerektir.

Örnek
"/Me Sağ elini masada duran kaleme uzatarak kalemi hızlı bir şekilde kavrar."
"/Me Uzanmak üzere kendini yatağa yavaşça bırakır."
"/Me Sol elini arka beline uzatır ve teçhizat kemerinden job'unu çıkarır."

"/Do"
Bu komutu yapılmış olan eylemin sonucunu veya komutu yazan karakterin durumunu belirtir ve baş harfi her zaman büyük yazılmalıdır. Noktalama işaretleri çok önemlidir, kesinlikle kullanılması gerektir.

Örnek
"/Do Kalem sağ elindedir."
"/Do  Sağ elinde bir adet "Deagle" marka silah bulunmaktadır."
"/Do Karın tarafından bir kurşun yarası bulunmaktadır."

3
Rol Rehberleri / Roleplay Terimleri
« : Aralık 12, 2020, 06:07:02 ÖS »
Roleplay'da Yaygın Olarak Kullanılan Ve Her Roleplay Oyunucusunun Bilmesi Gereken Terimler Aşağıda Belirtilmiştir.

In Character (IC)
Karakter içi anlamına gelmektedir. Karakter ile alakalı olayları ilgilendirir. Gerçek dünya ile bağları kopuktur. Mesela gerçekte arkadaş iseniz oyunda ayrı dünyaların insanısınız.

Out Of Character (OOC)
Karakter dışı olayları kapsar. Örneğin rol ortasında biri oyundan düştü veya bilerek çıktı. "/ooc Nereye gitti bu" gibisinden role dahil olmayacak yazıları yazmak için kullanılır.

Random DeathMatch (RDM)
Sebepsiz rolsüz bir şekilde adam öldürmek. (Bunun roleplayde yapılması YASAKTIR, aksi takdirde yöneticiler ceza verebilir.)


Vehicle DeatchMatch (VDM)
Sebepsiz rolsüz bir şekilde araçla adam ezmek. (Bunun roleplayde yapılması YASAKTIR, aksi takdirde yöneticiler ceza verebilir. )


Mixing
Rolleri karıştırmaktır. Örneğin; Doktorken, mafya rolü yapmaktır. (Bunun roleplayde yapılması YASAKTIR, aksi takdirde yöneticiler ceza verebilir.)

Meta Gaming
Rol dışında öğrendiğimiz bilgileri role dahil edip rolde saçmalamaktır.

New Life Rule (NLR)
Ölünce, öncekini hayatını unutup yeni bir hayata başlamaktır. (Bunun roleplayde yapılması ZORUNLUDUR, aksi takdirde yöneticiler ceza verebilir.)


Fear RP
Rol anında, birileri tarafından kaçırıldığında gerçek hayattaki gibi korkuyla tepki vermektir. Sizi kaçıran adamlar, size silah çekmiş ise karşılık veremezsiniz.


CombatLog
Roldeyken oyundan çıkmaktır. (Bunun roleplayde yapılması YASAKTIR, aksi takdirde yöneticiler ceza verebilir.)


Revenge Kill (RK)
Birisi seni öldürdükten sonra tekrar canlanıp intikam peşinde koşamazsın. (Bunun roleplayde yapılması YASAKTIR, aksi takdirde yöneticiler ceza verebilir.)


Gun Out Of As (GOOA)
Çanta olmadan üstünden büyük silah çekmek. (Bunun roleplayde yapılması YASAKTIR, aksi takdirde yöneticiler ceza verebilir.)


Power Gaming (PG)
Gerçek hayatta yapamayacağınız şeyleri oyunda yapmaktır. Örneğin; Bir araba sizi ezdikten sonra kalkıp koşa koşa oyuna devam etmenize powergame denilir. (Bunun roleplayde yapılması YASAKTIR, aksi takdirde yöneticiler ceza verebilir.)


Bunny Hopping
Size ateş edilirken art arda zıplıyarak kaçmaktır. (Bunun roleplayde yapılması YASAKTIR, aksi takdirde yöneticiler ceza verebilir.)

Fail RP
Rol içerisinde yapamayacağımız hareketler yaparak rolü bozmaktır. (Örn: Biri size silah tutuyor ve elleriniz havada, bu durumda silah çekip adamı vurursanız Fail RP yapmış olursunuz.)

Problock
Araç ile bina giriş çıkışlarını kapatmak. (Bunun roleplayde yapılması YASAKTIR, aksi takdirde yöneticiler ceza verebilir.)


Copbait
Polise karşı yapılamayacak hareketleri yapmaktır. Örneğin, polis görünce drift yapıp ilgi çekmeye çalışmak gibi gibi..


RP First Bitch Later
Kendimizden güçlü bir karaktere veya gruba saldırıp savaşı kaybetmeniz durumunda rolü kabullenmemenizdir.


Bug Abuse
Oyun içerisindeki açıkları, IC karakterimizin gelişimi adına kullanmaktır.


Non RP
Rol yapmayıp, freeroam tarzı takılmaktır.


Retarted RP
Rol içerisinde yaptığımız her hareketin bir sebebi bulunmalıdır. Yoldan geçerken birini görüp durup dururken yanına yaklaşıp saldıramayız. Gerçek hayatta olduğu gibi her hareketimizin bir dayanağı olmalı.


Car Ramming
Sebepsiz yere insanlara ve araçlara çarpıp hasar vermektir.


Ninja Jacking
Role girmeden araç çalmaktır.


Refuse RP
Role girmeyi reddetmek anlamına gelir

4
Karakter Tanıtımları / Jack Anderson
« : Aralık 12, 2020, 03:44:45 ÖÖ »
İsim: Jack
Soyisim: Anderson
Yaş: 09.04.1991 (32)
Doğduğu Yer: Los Angelas
Memleket : Los Angelas
Medeni Hali: Bekar
Dini: Hristiyan
Kan Grubu: 0 Rh(+)Ailesi.
Anne:Yok(Vefat)
Baba: Yok(Vefat)
Akraba Bağlantısı : Yok.

Fiziki Bilgiler

Boy: 189 Cm
Kilo:83 Kg
Ten Rengi: Esmer
Saç Tipi Ve Rengi: Hafif dalgalı./ Siyah
Yüz Tipi:Hafif kirli sakallı / Temiz yüzlü.
Göz Rengi:Kahverengi


Karakter Hikayesi ;

Jack, 09/04/1994 tarihinde Los Angelas'ta doğmuştur,bir süre sonra anne ve babası trafik kazası geçirip vefat ettikten sonra
amcasının yanında kalmaya başlamıştır,Liseye kadar tüm dallarda belgeler alıp liseyi 1. ile bitiren Jack, üniversite sınavı zamanı geldiğinde çok iyi bir puan yapıp Los Angelas Police Academy bölümünü kazanmıştır,4 yıllık polis eğitimini tamamlamıştır fakat mesleğe başlamayıp,şansını American Special Forces'e girmeye denemiştir,gerekli evrak işlerini halleden Jack,New York'da bulunan American Special Forces için gerekli sağlık ve ön elemeleri geçip kursiyer olarak zorlu bir eğitime girmiştir 3 yıllık zorlu bir eğitimin sonunda Rütbeli asker olarak göreve başlamış,bir çok ülke dışı/içi görevlere dahil olmuştur.
En son operasyonu başarı ile bitiren Jack, Devlet bünyesinde gerçekleştirilen toplantıda Los Angleas'da suç oranı arttığı için ve başarılı bir federal ajan olacağı için hikayesine Los Angelas Federal Bürosunda devam etmektedir.
Los Angleas'ta Federal Bürosunda özel bir emirle Los Angelas polis departmanına göreve getirildi ve görevine Polis departmanında devam etmektedir.
Jack American Special Forces'ten aldığı eğitimlerden dolayı disiplinli,ve diğer insanlara göre avantajlı olup stratejik planlamalarda en çok sözü geçen kişidir,kulakları çok hassastır,atış konusunda çok iyidir.Karakteristik Özellikleri;

Hobileri:
-Sabahları yürüyüş yapmak
-Araç sürmek
-Silahına düzenli olarak temizlik ve bakım yapmak.
-Müzik dinlemek
-Polisiye/Askeriye flimler izlemek.

Fobileri:
-Silahının çatışma anında tutukluluk yapması
-Hayattaki değer verdiği insanları kaybetmek
-Gerçek bir aile gibi gördüğü manevi ailesindeki insanlara zarar verilmesi.


5
Karakter Başvuru Bölümü / Örnek Başvuru Formu - Şafak Roleplay V
« : Aralık 12, 2020, 03:03:28 ÖÖ »
Şafak Roleplay V - Kayıt Başvuru Formu
Şafak Roleplay V girmek için yapacağınız başvuru formudur, başvurular 1 hafta içerisinde okunur ve sizlere iletişim adreslerinden adminlerimiz ve ekiplerimiz tarafından veya forum üzerinden TALEBİNİZ KABUL EDİLMİŞTİR VE KAYDINIZ YAPILMIŞTIR/KABUL EDİLMEDİ şeklinde başvurunuzun son durumları hakkında bilgilendirme yapar.
------------------------------------------------------------------------------

Merhabalar, başvuru formuna hoşgeldiniz. Şimdi sizlere sorular sorarak sizlere sunucumuzda oynamanızı sağlayacak, sizin rol kapatistenizi test edecek, sizlerin sunucumuz da sorun yaşamamanız adına bu soruları sizlere soracağız. Eksiksiz bir şekilde cevaplamayı unutmayınız.

Oyun dışı sorular(OOC)

Adınız ve soy adınız:
Cevap :

Yaşınız:
Cevap :

İletişim adresiniz:(Discord ID)
Cevap :

Fivem'de oynama saatiniz:
Cevap :

Herhangi bir yayın açtığınız platform var mı? Var ise neresi? ve linkinizi bırakınız. *
Cevap :

Kaç yıldır rol yapıyorsunuz? *
Cevap :

FİVEM'e nereden giriş yapıyorsun? *
Cevap :

FİVEM'e gireceğiniz steam profil linkinizi lütfen buraya yapıştırınız. (ZORUNLU)
Cevap :

Daha önce başka bir Role-Play sunucusunda oynadınız mı? (İsim vermeyin.)
Cevap :OYUN İÇİ BİLGİLERİNİZ ve ÖN ROL KONTROLÜ
Buradan oyun içerisinde 'IC' bilgilerinizi yazmanız ve bizlere terimler hakkında ki bilgi kontrolü yapmamızı sağlayacak soruları doldurmanız gerekmektedir.

Oyun içi karakterinizin adı ne olacak? *
Cevap :

Oyun içi karakterinizin yaşı kaç olacak? *
Cevap :

Oyun içi karakterinizin cinsiyeti ne olacaktır?
Cevap :

Oyun içi karakterinizin hikayesini yazınız.( En az 15 satır, ZORUNLU)
Cevap :

Oyun içi karakterinizin role-play tarzı ve yaşayışı nasıl olacak? * (Legal,İllegal,Sosyal Sivil Rolleri)
Cevap :

Oyun içerisinde hangi rolü daha çok yapmayı seviyorsunuz? *
Cevap :


ROLEPLAY TERİM BİLGİSİ
Lütfen aşağıda ki terimleri doldururken yanlış yapmamaya ve eksiksiz doldurmaya özen gösteriniz. Hata yapma şansınız vardır, lütfen ölçüleri aşmadan kendi bildiğinizi yazmaya çalışınız.

(RDM) Random DeathMatch nedir ? *
Cevap :

MİXİNG'e en yakın diğer terim hangisidir? *
Cevap :

CombatLog Nedir ? *
Cevap :

(RK) Revenge Kill nedir ? *
Cevap :

(PG) Power Gaming Nedir ? *
Cevap :

'OOC' nedir? *
Cevap :

'IC' Nedir? *
Cevap :

(NLR) New Life Rule nedir ? *
Cevap :

ROL ESNASINDA TEPKİLERİNİZ
Burada rol esnasında neler yapacağınızı ölçen bir kısa test soruları olacaktır, lütfen dikkatli ve özenle doldurmaya dikkat ediniz.

Soru 1-)
- Polis geldi size kimlik soruyor, ama üstünüz de silah var, ne yaparsın? *
Cevap :

Soru 2-)
-Bir oyuncu size karşı durduk yere ailevi küfürler ediyor, ne yaparsın? *
Cevap :

Soru 3-)
Rol esnasında karşı taraftan bir hata yakaladınız, ne yaparsın? *
Cevap :

Soru 4-)
Polis sizi kıstırdı, arkanız duvar ve sizi hedef almış 10 tane polis memuru görmektesiniz, ne yaparsın? *
Cevap :

Soru 5-)
Arabanız yol üzerindeyken bir anda bozuldu, ne yaparsın? *
Cevap :

Soru 6-)
Yol üzerinde yerde baygın halde yatan bir insan görmektesin, ne yaparsın? *
Cevap :

Soru 7-)
Polis ile bir çete çatışma anında orada bulundun, ne yaparsın? *
Cevap :


SAYGI ve OYUNCU YETİŞKİNLİĞİ
Bu kısımda lütfen okuyarak işlem yapınız, sunucu içerisin de kaliteli rol istiyorsak aşağıda yazanları uygulamak zorundayız.

Sunucu içerisinde yetkililere küfür etmemeniz gerektiğini bilerek giriyorsunuz, eğer küfür ettiğiniz taktirde ceza yemeyi kabul ediyor musunuz?
- Eğer okuduğunuzu ve anladığınızı kabul ediyorsanız cevap kısmına 'X' koyunuz.
Cevap:

Sunucu içerisinde oynayacak kadın oyunculara karşı OOC taciz/rahatsızlık vereceğiniz durumda sunucudan kalıcı olarak direkt sınırsız yasaklanırsınız, onaylıyorsanız aşağıda ki işlemi uygulayın.
- Eğer okuduğunuzu ve anladığınızı kabul ediyorsanız cevap kısmına 'X' koyunuz.
Cevap:

Sunucu içerisinde yakaladığınız BUG/HATA gibi durumda geliştiricilere ulaştırabilirsiniz, eğer kullanma gibi bir durum olduğunda sınırsız olarak yasaklanacağınızı biliyorsunuz, aşağıda ki işlemi uygulayın.*
- Eğer okuduğunuzu ve anladığınızı kabul ediyorsanız cevap kısmına 'X' koyunuz.
Cevap:

Sunucu içerisin de saygısızlık ve diğer durumlarda devreye uyarı sistemi girecektir, bu durumu gözden asla kaçırmayınız ve bilmeniz gerekmektedir. *
- Eğer okuduğunuzu ve anladığınızı kabul ediyorsanız cevap kısmına 'X' koyunuz.
Cevap:

Sunucu içerisin de rol bilgisi %80 ve üstü oyuncular alınmaktadır, eğer sizden daha düşük rol bilgisi bir oyuncuyla karşılaştığınız da bizlere bildirmeniz ve sizin hiç bir şekilde argo/hakaret etmemeniz gerekmektedir. *
- Eğer okuduğunuzu ve anladığınızı kabul ediyorsanız cevap kısmına 'X' koyunuz.
Cevap:

Kayıt olduktan sonra oynamaya başladığınız da hiç bir şekilde sizlerden oluşacak durumlarda bizlerin sorumlu olmadığını bildiririz. *
- Eğer okuduğunuzu ve anladığınızı kabul ediyorsanız cevap kısmına 'X' koyunuz.
Cevap:

Yaş sınırı 15 olmakla beraber yaşınız tutmadığı halde başvuru yapıyorsanız ve bu durum tespit edilir ise sunucuya 17 yaşına gelene kadar sunucuya sizin girişiniz yasaklanacağınızı biliyorsunuz. *
- Eğer okuduğunuzu ve anladığınızı kabul ediyorsanız cevap kısmına 'X' koyunuz.
Cevap:

Hiç bir şekilde ortamlarda sesli sohbeti rahatsızlık vermemek gerektiğini rol dışında OOC konuşmamaya özen vermeniz gerektiğini biliyorsunuz, bu durum tespitinde sizlere uyarı sistemi devreye girecek ve işlem yapılacaktır. *
- Eğer okuduğunuzu ve anladığınızı kabul ediyorsanız cevap kısmına 'X' koyunuz.
Cevap:

Rol esnasında oluşacak durumlarda discord adresimizden 'Destek Bekliyorum' odalarına geçerek bizlere ulaşmanız gerektiğini, aktif rolü bölmemeniz gerektiğini biliyorsunuz. Eğer rolü bölüp gelmiş iseniz sizin de ceza alacağınızı unutmamanız gerekmektedir. *
- Eğer okuduğunuzu ve anladığınızı kabul ediyorsanız cevap kısmına 'X' koyunuz.
Cevap:


DUYURU, lütfen burayı dikkatle okuyunuz
Yaptığınız başvurular 7 gün içerisinde incelenir ve sizlere attığınız taleplerin altında yanıt olarak geri dönüşler olacaktır. Eğer kabul edilirseniz otomatik olarak giriş sağlayabileceksiniz, eğer kabul edilmeniz bildirilerek sizlere tekrardan başvurmanız istenecektir.
Sunucumuz da oynayacak olan kadın oyuncularımızın da olduğunu unutmadan, oyun içinde ve oyun dışarısında iletişim alanlarında küfür etmemeye, rahatsızlık vermemeye gayret göstermeniz gerekmektedir.


Başvurunuz için teşekkür eder, formu gönderdikten sonra beklemeye geçmenizi rica ederiz.

Aşağıda bulunan Kod:Seç butonuna tıklayarak " Kayıt Başvuru Formu'nu" hızlı bir şekilde kopyalayabilirsiniz.

Kod: [Seç]
[size=14pt][i][b]Oyun dışı sorular(OOC)[/b][/i][/size]

[b]Adınız ve soy adınız:
Cevap :

Yaşınız:
Cevap :

İletişim adresiniz:(Discord ID)
Cevap :

Fivem'de oynama saatiniz:
Cevap :

Herhangi bir yayın açtığınız platform var mı? Var ise neresi? ve linkinizi bırakınız. *
Cevap :

Kaç yıldır rol yapıyorsunuz? *
Cevap :

FİVEM'e nereden giriş yapıyorsun? *
Cevap :

FİVEM'e gireceğiniz steam profil linkinizi lütfen buraya yapıştırınız. (ZORUNLU)
Cevap :

Daha önce başka bir Role-Play sunucusunda oynadınız mı? (İsim vermeyin.)
Cevap : [/b]


[size=14pt][b]OYUN İÇİ BİLGİLERİNİZ ve ÖN ROL KONTROLÜ[/b][/size]
[size=12pt][b]Buradan oyun içerisinde 'IC' bilgilerinizi yazmanız ve bizlere terimler hakkında ki bilgi kontrolü yapmamızı sağlayacak soruları doldurmanız gerekmektedir.
[/b][/size]
[b]Oyun içi karakterinizin adı ne olacak? *
Cevap :

Oyun içi karakterinizin yaşı kaç olacak? *
Cevap :

Oyun içi karakterinizin cinsiyeti ne olacaktır?
Cevap :

Oyun içi karakterinizin hikayesini yazınız.( En az 15 satır, ZORUNLU)
Cevap :

Oyun içi karakterinizin role-play tarzı ve yaşayışı nasıl olacak? * (Legal,İllegal,Sosyal Sivil Rolleri)
Cevap :

Oyun içerisinde hangi rolü daha çok yapmayı seviyorsunuz? *
Cevap : [/b]

[b][size=16pt]ROLEPLAY TERİM BİLGİSİ[/size][/b]
[size=14pt][b]Lütfen aşağıda ki terimleri doldururken yanlış yapmamaya ve eksiksiz doldurmaya özen gösteriniz. Hata yapma şansınız vardır, lütfen ölçüleri aşmadan kendi bildiğinizi yazmaya çalışınız.
[/b][/size]
[b](RDM) Random DeathMatch nedir ? *
Cevap :

MİXİNG'e en yakın diğer terim hangisidir? *
Cevap :

CombatLog Nedir ? *
Cevap :

(RK) Revenge Kill nedir ? *
Cevap :

(PG) Power Gaming Nedir ? *
Cevap :

'OOC' nedir? *
Cevap :

'IC' Nedir? *
Cevap :

(NLR) New Life Rule nedir ? *
Cevap :
[/b]
[size=14pt][b]ROL ESNASINDA TEPKİLERİNİZ
[/b][/size][size=12pt][b]Burada rol esnasında neler yapacağınızı ölçen bir kısa test soruları olacaktır, lütfen dikkatli ve özenle doldurmaya dikkat ediniz.[/b][/size]

[b]Soru 1-)
- Polis geldi size kimlik soruyor, ama üstünüz de silah var, ne yaparsın? *
Cevap :

Soru 2-)
-Bir oyuncu size karşı durduk yere ailevi küfürler ediyor, ne yaparsın? *
Cevap :

Soru 3-)
Rol esnasında karşı taraftan bir hata yakaladınız, ne yaparsın? *
Cevap :

Soru 4-)
Polis sizi kıstırdı, arkanız duvar ve sizi hedef almış 10 tane polis memuru görmektesiniz, ne yaparsın? *
Cevap :

Soru 5-)
Arabanız yol üzerindeyken bir anda bozuldu, ne yaparsın? *
Cevap :

Soru 6-)
Yol üzerinde yerde baygın halde yatan bir insan görmektesin, ne yaparsın? *
Cevap :

Soru 7-)
Polis ile bir çete çatışma anında orada bulundun, ne yaparsın? *
Cevap :[/b]

[size=14pt][b]SAYGI ve OYUNCU YETİŞKİNLİĞİ[/b][/size]
[b][size=12pt]Bu kısımda lütfen okuyarak işlem yapınız, sunucu içerisin de kaliteli rol istiyorsak aşağıda yazanları uygulamak zorundayız.
[/size][/b]
[b]Sunucu içerisinde yetkililere küfür etmemeniz gerektiğini bilerek giriyorsunuz, eğer küfür ettiğiniz taktirde ceza yemeyi kabul ediyor musunuz?
- Eğer okuduğunuzu ve anladığınızı kabul ediyorsanız cevap kısmına 'X' koyunuz.
Cevap:

Sunucu içerisinde oynayacak kadın oyunculara karşı OOC taciz/rahatsızlık vereceğiniz durumda sunucudan kalıcı olarak direkt sınırsız yasaklanırsınız, onaylıyorsanız aşağıda ki işlemi uygulayın.
- Eğer okuduğunuzu ve anladığınızı kabul ediyorsanız cevap kısmına 'X' koyunuz.
Cevap:

Sunucu içerisinde yakaladığınız BUG/HATA gibi durumda geliştiricilere ulaştırabilirsiniz, eğer kullanma gibi bir durum olduğunda sınırsız olarak yasaklanacağınızı biliyorsunuz, aşağıda ki işlemi uygulayın.*
- Eğer okuduğunuzu ve anladığınızı kabul ediyorsanız cevap kısmına 'X' koyunuz.
Cevap:

Sunucu içerisin de saygısızlık ve diğer durumlarda devreye uyarı sistemi girecektir, bu durumu gözden asla kaçırmayınız ve bilmeniz gerekmektedir. *
- Eğer okuduğunuzu ve anladığınızı kabul ediyorsanız cevap kısmına 'X' koyunuz.
Cevap:

Sunucu içerisin de rol bilgisi %80 ve üstü oyuncular alınmaktadır, eğer sizden daha düşük rol bilgisi bir oyuncuyla karşılaştığınız da bizlere bildirmeniz ve sizin hiç bir şekilde argo/hakaret etmemeniz gerekmektedir. *
- Eğer okuduğunuzu ve anladığınızı kabul ediyorsanız cevap kısmına 'X' koyunuz.
Cevap:

Kayıt olduktan sonra oynamaya başladığınız da hiç bir şekilde sizlerden oluşacak durumlarda bizlerin sorumlu olmadığını bildiririz. *
- Eğer okuduğunuzu ve anladığınızı kabul ediyorsanız cevap kısmına 'X' koyunuz.
Cevap:

Yaş sınırı 15 olmakla beraber yaşınız tutmadığı halde başvuru yapıyorsanız ve bu durum tespit edilir ise sunucuya 17 yaşına gelene kadar sunucuya sizin girişiniz yasaklanacağınızı biliyorsunuz. *
- Eğer okuduğunuzu ve anladığınızı kabul ediyorsanız cevap kısmına 'X' koyunuz.
Cevap:

Hiç bir şekilde ortamlarda sesli sohbeti rahatsızlık vermemek gerektiğini rol dışında OOC konuşmamaya özen vermeniz gerektiğini biliyorsunuz, bu durum tespitinde sizlere uyarı sistemi devreye girecek ve işlem yapılacaktır. *
- Eğer okuduğunuzu ve anladığınızı kabul ediyorsanız cevap kısmına 'X' koyunuz.
Cevap:

Rol esnasında oluşacak durumlarda discord adresimizden 'Destek Bekliyorum' odalarına geçerek bizlere ulaşmanız gerektiğini, aktif rolü bölmemeniz gerektiğini biliyorsunuz. Eğer rolü bölüp gelmiş iseniz sizin de ceza alacağınızı unutmamanız gerekmektedir. *
- Eğer okuduğunuzu ve anladığınızı kabul ediyorsanız cevap kısmına 'X' koyunuz.
Cevap: [/b]

Sayfa: [1]
\n ?>